ÚVOD |  UBYTOVÁNÍ / CENÍK |  FOTOGALERIE |  OKOLÍ |  KONTAKT 
Český Ráj je ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. Můžete si však zahrát třeba i tenis (v areálu THT Turnov) nebo navštívit místní atrakci Šťastná země (ideální pro rodiny s dětmi). K dispozici je také jízdárna (cca 2 km) nebo možnost využití in-line bruslí na místní asfaltové komunikaci.

V okolí chaty se nachází velké množství památek a dalších atrakcí jako jsou např. Hruboskalské skalní město, Prachovské skály, Suché skály, Drábské světničky nebo Bozkovské jeskyně.

Můžete také navštívit okolní hrady, zámky a zříceniny jako jsou Hrubá Skála, Trosky, Valdštejn, Sychrov, Kost, Humprecht, Hrubý Rohozec, Mnichovo Hradiště, Frýdštejn, Valečov, a další.

Možnosti koupání jsou také bohaté. Můžete navštívit vodní nádrž Jahodnice, Roudenský rybník, rybník Věžák, rybník Bažantník, koupaliště Sedmihorky, koupaliště Kacanovy, koupaliště Mladějov, koupaliště Bělá u Turnova, aquapark Turnov, koupaliště Sobotka, Jinolické rybníky, koupaliště Chuchelna, Malý a Velký písečák, koupaliště Lomnice nad Popelkou nebo Komárovský rybník.

V blízkosti máte následující města: Turnov (zde doporučujeme nově otevřené městské koupalište) je vzdálen 7 km, Jičín je vzdálen 20 km, Liberec (zde doporučujeme navštívit místo ZOO, aquapark Babylon nebo IQ Landii) je vzdálen 35km.

Pokud se chcete dobře najíst, můžeme doporučit restauraci Vidlák. K dispozici je také obchod s potravinami (vzdáleny cca 2km) nebo supermarket (vzdálený cca 7 km).